5 יתרונות בשכירת מנהל שיווק במיקור חוץ

הצורך של מנהל שיווק במיקור חוץ – מהיכן הוא נובע?

בעלי עסקים רבים מתלבטים האם להעסיק מנהל שיווק במשרה מלאה, או לקחת מנהל שיווק במיקור חוץ לביצוע השיווק, כלומר: חברה לניהול שיווק במיקור חוץ.

יש להבדיל בין תחום ה"מכירות" בעסק לבין תחום ה"מכירות" בעסק.

תחום ה"מכירות" הנו תחום המופקד בדרך כלל בידיהם של סוכני מכירות ואנשי מוקד המכירות הפנימי בעסק. תפקידם הנו להשיג ולטפל בהזמנות של הלקוחות הקיימים של החברה.

להבדיל, תחום "השיווק" מבוסס בעיקר על פעילות ברשתות החברתיות השונות (כמו פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, לינקדאין וכו.), כתיבת תכנים רלוונטיים, ביצוע וניהול קמפיינים באונליין ובאופליין, אך גם ארגון וביצוע של תערוכות וכנסים, הקמת פעילות טלמרקטינג וטלמיטינג וכו'.

בעסקים רבים תחום השיווק "מוזנח" לעומת תחום "המכירות". בעלי עסקים אלו מודעים לחשיבות הפעילות השיווקית כדרך להשגת לקוחות חדשים, אולם הם מתלבטים כיצד לעשות זאת. לפניהם שתי אפשרויות: איתור והעסקת מנהל שיווק פנימי בעסק, או להעסיק חברה חיצונית לניהול שיווק באאוטסורסינג עבור חברתם.

כאן נשאלת השאלה מהם היתרונות בהעסקת חברה חיצונית לביצוע פעילות השיווק של העסק?

היתרונות של ניהול שיווק במיקור חוץ

יתרון 1-  חיסכון כספי. ברוב המקרים שכירת חברה חיצונית לניהול השיווק במיקור חוץ חסכונית הרבה יותר מאשר העסקת מנהל שיווק פנימי בחברה, על כלל הוצאות "עובד-מעביד" הכלולות בה.

יתרון 2- המקצועיות של חברה חיצונית. תחום השיווק באונליין הוא תחום עם שינויים רבים ותכופים, ולכן צריך "לחיות" אותו ולדעת לנהל אותו בצורה מיטבית. כמובן שחשוב לבחור בחברה מקצועית, וותיקה, אמינה ובעלת ממליצים.

יתרון 3- בקרה מלאה על כל שקל המושקע- חברה באאוטסורסינג לניהול שיווק תספק בקרה ודוחות תקופתיים לכל הוצאה, ו"צביעת" כל שקל המושקע בשיווק. מעבר לחיסכון הכספי בכך תושג יעילות ומיקוד עסקי גבוה.

יתרון 4- התנהלות מול ספק בודד שזו מקצועיותו. אין צורך להתנהל ולנהל כמה וכמה ספקים, כגון מקדמים ברשת, קופירייטרים, מעצבים גראפיים, בוני אתרים, אנשי תוכן וכו. אלא יש "כתובת" אחת לניהול כל פעולות השיווק שסוכמו מראש.

יתרון 5- בניית אסטרטגיה ממוקדת ומדויקת לעסק. הניסיון והמקצועיות רב השנים של חברה חיצונית לניהול שיווק חיצונית לעסקים מקנה לה יכולת להציג תכנית שיווק אסטרטגית, יעילה וממוקדת התפורה למידותיו של העסק שעמו היא עובדת וזאת כמובן בשיתופו המלא.

סיכום: איך לבחור חברה של ניהול שיווק באאוטסורסינג ?

ניהול שיווק באאוטסורסינג לא מתאים לכל חברה ועסק! במרבית החברות הגדולות קיימים פונקציות המבצעות בתוך החברה תפקידים אלו.

לעומת זאת, ניהול חיצוני של השיווק מתאים מאד לאותם עסקים בינוניים וקטנים שמעוניינים בניהול מקצועי וצמוד תוצאות של השיווק מצד אחד, ומהצד השני הם מעוניינים לחסוך בעלויות כספיות ובעלויות ניהול הכרוכות בכך.

בבחירת חברה מתאימה לניהול השיווק במיקור חוץ חשוב לשים לב שבנוסף ליכולותיה בשיווק באונליין, יש לה גם יכולות לביצוע שיווק באופליין, כלומר: ליכולותיה לתכלל יחד את כלל הפעילות השיווקית של החברה שעבורה היא עובדת, ולא "להסתפק" בניהול באונליין בלבד.

לקבלת הצעה מחיר ופרטים נוספים על ניהול שיווק במיקור חוץ – השאירו כאן פרטים כעת!

ניהול שיווק במיקור חוץ - הכל מתחיל מתכנון טוב!
ניהול שיווק במיקור חוץ – הכל מתחיל מתכנון טוב!