קידום אתרים אורגני - SEO

שלבים ראשונים

כותב המאמר : ניב רון

קידום אתרים אורגני, או בשמו המקצועי SEO , הוא דרך להגדיל תנועה לאתר בלי לשלם על פרסום. כשמו כן הוא – אורגני.

SEO הם למעשה ראשי התיבות של המונח : Search engine optimization , כלומר : אופטימיזציה למנועי החיפוש.

לפני שמבינים SEO חשוב להבין איך עובד האינטרנט , שכן בניגוד לפרסומות ממומנות פה ממש צריכים להבין איך ממספר עצום של אתרים, יגיעו דווקא לאתר שלכם.

נתחיל בלהבין, מהו מנוע חיפוש?

כמעט כולם יודעים כי באינטרנט יש כמות מטורפת, עצומה מעבר לכל דמיון של מידע.

למעשה, יש כ"כ הרבה מידע שאפילו יש חברות שמטרתן היא לעזור לחברות אחרות למצוא מידע. אבל חשבו רגע? ברגע שאתם מחפשים משהו באינטרנט, אתם בדרך כלל מקבלים תוצאות שקשורות למה שחיפשתם, בעוד שאם הייתם מקבלים פתאום את כל המידע באינטרנט, סביר מאד שלא הייתם מוצאים דבר ממה שבאמת חיפשתם.

עכשיו מגיעים לחלק המעניין, והוא קריטי להבנה להמשך, איך זה קורה? איך מתוך מספר עצום בגודלו מתקבלות תוצאות שמתאימות בדיוק לחיפוש?

בשביל זה אנחנו צריכים לחשוב על האינטרנט כעל ספרייה ענקית, הכי גדולה בעולם, שבה כל אדם בעולם משתף מהידע שלו.

לאחר שהמבנה עצמו של הספרייה הוקם ( האינטרנט ) , והספרים (המידע) התחיל לזרום לתוכה (כל מה שבאינטרנט), נדרשות ספרניות שיארגנו את כל המידע במדפים הנכונים, ככה שאם תגיעו לחפש ספר ( מידע ) תדעו בדיוק איפה למצוא אותו.

 הספרניות שלנו באינטרנט הן מנועי החיפוש, שבטוח שאתם מכירים לפחות אחד מהרשימה הבאה :

GOOGLE , YHAOO ,BING  – כל אחד משלושתם ועוד רבים אחרים עובד פחות או יותר באותה השיטה , אינדוקס המידע כך שכל מי שבא לחפש מידע באינטרנט, יוכל למצוא אותו בקלות.

היות וגוגל שולט ב-99% משוק החיפוש בישראל, נתרכז בו כרגע.

ברגע שאנחנו מחפשים מידע כלשהו, גוגל יודע להוביל אותנו למקום בו המידע נמצא לפי מילות מפתח , כלומר ברגע שמשתמש מחפש משהו, הוא בעצם משתמש במילות מפתח, לדוגמא בחיפוש : מתכון לעוגת שוקולד,

אני בעצם משתמש בשלוש מילות מפתח : מתכון, עוגה ושוקולד . גוגל ייתן לי את כל האתרים בהם אחת משלושת המילים או שלושתן יחד מוזכרות.

עכשיו, שימו לב תמונה הבאה:  

תמונה למאמר SEO

שימו לב, כי יש לחיפוש שביצעתי 6,960,000 תוצאות!! אולם, מתוך כל התוצאות שקיבלתי, יש אתרים שנמצאים בשלשה הראשונה או בעמוד הראשון , ויש כאלה שב-99% מהמקרים המשתמש הממוצע כלל לא יגיע אליהם.

  בדיוק פה נכנס לתמונה תחום ה-SEO , שכל מטרתו היא להביא אתר מסוים למקומות הראשונים בחיפושים מסוימים. את קידום ה-SEO , יותר ויותר חברות ועסקים מבקשים , שכן החשיבות והעוצמה של מקום ראשון בחיפוש בגוגל היא עצומה מבחינה עסקית.

איך עושים את זה? איך מגיעים למקום הראשון בחיפוש?

 

לחצו כאן למעבר למאמר : " שלבים ראשונים בביצוע SEO – שלב אחד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *